Training & coaching voor starters

Als startende leraar of zij-instromer zoek je wel eens hulp of handige tips en tools. Startende leraren kunnen altijd terecht bij Sterke School. Ik bied jou de keus uit vele mogelijkheden, geschikt voor iedere portemonnee. Bovendien is er een grote kans dat jouw school(bestuur) in de kosten wil bijdragen of zelfs volledig wil betalen. Veel scholen gebruiken de NPO-gelden voor de versterking van hun leraren.

Wat hebben startende leraren aan Sterke School?

coaching en begeleiding leraren

Ik leer jou hoe je:

 • de regie krijgt over je klas, je leerlingen en jezelf
 • met meer plezier en lol voor de klas staat
 • geen tijd meer verspilt aan gedoe
 • blije en gemotiveerde leerlingen in je klas kunt krijgen

Waar kun je uit kiezen?

 1. Op deze website staan opnames van webinars waarin tips worden gegeven voor de dagelijkse praktijk in de klas. Ieder webinar is laagdrempelig en sluit aan bij de vragen en onzekerheden van startende leraren. Je kunt alle webinars on demand terugkijken
 2. De EHBO-strippenkaart is de Eerste Hulp Bij Onderwijsproblemen, zodat je op ieder moment snel hulp krijgt bij grote en kleine problemen als startende leraar of zij-instromer
 3. Sterke School geeft zowel online als live trainingen op het gebied van orde houden, klassenmanagement, zelfverzekerd voor de klas staan en goed lesgeven
 4. De eendaagse privétraining Sterk voor de Klas geeft je zelfvertrouwen, je leert beter communiceren en je grenzen stellen. Sterk voor de Klas is de beste training die je bij Sterke School kunt volgen.

Reacties op de webinars, de strippenkaart en de training

Fijn dat het praktisch was. De interactie in de chat was leuk en had toegevoegde waarde. Heel interessant en geruststellend, helder. Bedankt voor het brengen van deze informatie met vertrouwen in iedereen. Erg nuttig door de praktijkvoorbeelden en praktische tips. Duidelijke uitleg, kort maar krachtig, genoeg voorbeelden om je er iets bij voor te stellen, herkenbare voorbeelden ook.
Melanie
Over de webinars
Leraren PO, VO en MBO
Ik heb me bij Sterke School aangemeld, omdat ik graag een eigen, vaste coach wil hebben om mee te overleggen op momenten dat ik daar behoefte aan heb. Eerst heb ik de online workshop Sterk Orde Houden gevolgd en meteen daarna heb ik een strippenkaart gekocht. De EHBO-strippenkaart is een aanrader voor iedereen die behoefte heeft aan een snel antwoord op vragen over- en problemen in de klas. Ze pakt goed op wat er bij jou speelt en geeft praktische tips hoe je dingen anders aan kunt pakken.
strippenkaart
Anneke
Leraar Frans VO
Deze training vond ik zeer positief, zowel het contact met de andere cursisten als jouw inspirerende houding. Het idee met de kaartjes werkt, ik gebruik meer mijn bord, loop regelmatig een rondje door de klas en probeer meer variatie in mijn lessen te krijgen. En als het een dag wat minder gaat kijk ik in je boek en in mijn aantekeningen om alles weer helder voor de bril te krijgen. Dank je wel voor deze inspirerende training.
Sta sterk voor de klas
Thea
Docent Nederlands MBO

En welke begeleidingstrajecten zijn er?

 1. Je kunt (privé) een spoedcursus klassenmanagement volgen. Je leert orde houden, je lessen organiseren en omgaan met je beschikbare tijd
 2. Een Kort Traject loopt van vakantie tot vakantie. In ongeveer zes weken krijg je grip op je klas(sen) en op je eigen handelen
 3. Een jaartraject is een versneld inductietraject, speciaal voor eerstejaars leraren en zij-instromers. In dit jaar ontwikkel je jezelf van startbekwaam leraar naar basis- of vakbekwaam leraar

Reacties op de begeleidingstrajecten

Judith heeft in korte tijd beginnende leerkrachten handvatten gegeven om hun klassenmanagement beter op orde te krijgen. Door haar doortastende manier van trainen en het werken met technieken hebben de leerkrachten meer grip op de groep gekregen.
Op onze school zaten we met onze handen in het haar. Twee zij-instromers, die nog zó veel moesten leren. Ik, als coach van nog 10 andere starters, had hier niet voldoende tijd voor. Judith kwam ingevlogen en heeft de dames zes weken lang, alle essentiële technieken van een goed klassenmanagement aangeleerd volgens de principes van 'Teach like a Champion'. Ik als (beeld)coach was een verlengstuk van Judiths input. We waren een top coachteam, met een vlekkeloze communicatie. Superfijn samengewerkt Judith, dankjewel!
Judith heeft mij ontzettend veel geleerd en het allerbelangrijkste is dat ik vol zelfvertrouwen en plezier de klas draaiende hou, wat ook bij de kinderen zorgt voor meer plezier in het onderwijs.

Weet je nu nog niet wat je zoekt?

Maak dan meteen een afspraak voor een gratis adviesgesprek

Boekentips van Sterke School